Wasz Tik-Tak

Dlaczego zegar ma być tylko smutnym, odmierzającym czas przedmiotem wiszącym na ścianie? Może przecież stać się małym dziełem sztuki, zdobiącym pomieszczenie, w którym go potrzebujemy. Możliwości mamy co nie miara. Komiksowa grafika, kadr w ulubionego filmu czy kwiatowy motyw. Zapewne już myślicie jaki zegar zawiśnie niedługo w Waszym pokoju lub biurze. My dodamy tylko, iż pomysł ten idealnie sprawdzi się również jako prezent. Wyjątkowy upominek którym obdarujecie Wasze Mamy lub Babcie w dniu ich święta. I wierzcie nam, …będą wniebowzięte:)
Zapraszamy zatem na relację z tworzenia jedynego w swoim rodzaju, unikatowego, skrojonego na miarę oczekiwań jesiennego czasomierza.

Krok 1.
Na początek zaopatrzmy się w gustowną, głęboką ramkę.
Krok 2.
Spodnią część ramki musimy teraz zdystansować od warstwy wierzchniej, czyli szyby.

Krok 3.
Kolejnym krokiem będzie zaprojektowanie unikatowej tarczy do naszego zegara.

Krok 4.
Następnie wydruk i przyklejenie projektu do spodniej części ramki.

Krok 5.
Przyszła chwila w której udekorujemy nasz projekt. W tym przypadku z pomocą specjalistycznej, dwustronnej folii ozdobimy go parą wysuszonych liści.

Krok 6.
Na sam koniec pozostaje montaż mechanizmu naszego zegara.

Teraz należy tylko pamiętać, aby raz na jakiś czas wymienić baterię typu AA. Od tej chwili nasz unikalny, jedyny w swoim rodzaju zegar będzie cieszył oko ilekroć na niego spojrzymy.

A tak a propos spoglądania na zegarek, to już grubo po dobranocce, zatem…
…dzieci do łóżek 🙂
tekst alternatywny